9. oktobra komisijas sēdē tika skatīts jautājums par iespējamajiem valsts nacionālās drošības apdraudējumiem un iespējamu atsevišķu personu darbību citu valstu interešu labā. Komisijas sēdē viedokli par konkrēto darba kārtības jautājumu pauda Drošības policijas priekšnieka vietnieks Ints Ulmanis un Satversmes aizsardzības biroja direktora pirmais vietnieks Andis Freimanis.

Drošības policijas pārstāvis komisijas sēdē skaidroja, ka kriminālprocesa Nr.16870000911 izmeklēšanas gaitā tieša sadarbība starp Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroju un Drošības policiju nebija. Un, lai plašāk vērtētu iespējamo valsts nacionālās drošības apdraudējumu, jāsagaida Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja iekšējās pārbaudes, par valsts noslēpuma izpaušanu, rezultāti.

Atbildot uz komisijas locekļu jautājumiem par nepieciešamajiem likumdošanas grozījumiem, uzaicinātie pārstāvji norādīja, ka, viņuprāt, tādi šobrīd nav nepieciešami, jo, ar šobrīd spēkā esošo regulējumu, tiesību aizsardzības iestādes spējot operatīvi strādāt, piebilstot vien, ka iestādes kapacitātes jautājumi jārisina jau likumdošanas stadijā, nevis pēc likuma grozījumu spēkā stāšanās, kad attiecīgās tiesību aizsardzības iestādes saskaras ar kapacitātes trūkumu.

Turpmākā sēdes daļa notika aiz slēgtām durvīm.

Nākamā komisijas sēde notiks 30. oktobrī, kurā deputāti izjautās vienu no “oligarhu sarunu” figurantiem – Aināru Šleseru.