6.novembra komisijas sēdē tika uzklausīts pieredzes bagātā jurista, bijušā Augstākās tiesas priekšsēdētāja, šobrīd zvērināta advokāta Gvido Zemribo viedoklis jautājumā par iespējamajiem Satversmes pārkāpumiem saistībā ar masu informācijas līdzekļos publicēto informāciju “oligarhu lietas” sakarā. Tāpat komisijas sēdē viedokli par iespējamo mediju ietekmēšanu sniedza SIA “Reģionu mediji” valdes priekšsēdētājs un īpašnieks Uldis Salmiņš.

Gvido Zemribo savā viedoklī uzmanību vērsa likuma garam, atzīstot, ka biežie “likumu plūdi” un likumu pieņemšana konkrētām situācijām noved pie absurda. Kā piemēru Gvido Zemribo minēja Policijas akadēmijas likvidēšanu, kas, viņaprāt, novedusi pie akadēmiski izglītotu policistu trūkuma, kā sekas izpaužas tiesībsargājošo iestāžu nespējā kvalitatīvi izmeklēt kriminālprocesus un nodot tos kriminālvajāšanai.

Skaidrojot savu izpratni par jēdzienu “valsts nozagšana”, Gvido Zemribo norādīja, tiesiskā valstī pie kriminālatbildības var saukt tikai un vienīgi par tādiem nodarījumiem, kuri paredzēti Krimināllikumā, un tāda noziedzīga nodarījuma kā “valsts nozagšana” Krimināllikumā nav.

Uldis Salmiņš atbildēja uz komisijas locekļu uzdotajiem jautājumiem par sava bloga ieraksta “Par medijiem un oligarhiem” minēto informāciju. Viņš skaidroja 2010.gada notikumus attiecībā uz laikrakstu “Diena” saistībā ar bijušajiem politiķiem Andri Šķēli un Aināru Šleseru. Uldis Salmiņš nevarēja arī nosaukt konkrētus gadījumus, kad būtu vērojami centieni ietekmēt publikāciju saturu, taču norādīja, ka pats ir saskāries ar ieteikumiem par laikraksta darbu no atsevišķām personām.

Nākamā komisijas sēde notiks 27.novembrī, kurā deputāti uzklausīs “oligarhu sarunās” iesaistīto Aivaru Lembergu.