Šodien parlamentārās izmeklēšanas komisija uzklausīja un iztaujāja SIA “Lattelecom” valdes priekšsēdētāju Juri Gulbi, žurnālistu, bijušo laikraksta “Diena” galveno redaktoru Gunti Bojāru un bijušo Saeimas priekšsēdētāju Jāni Straumi. Uz sēdi bija uzaicināts arī Aivars Lembergs, taču parlamentārās izmeklēšanas komisijas sēdes norise sakrita vienlaicīgi ar tiesas sēdi, no kuras tiesnešu kolēģija, pēc parlamentārās izmeklēšanas komisijas lūguma, Aivaru Lembergu diemžēl neatbrīvoja.

SIA “Lattelecom” valdes priekšsēdētājs Juris Gulbis apstiprināja, ka ir ticies ar Aināru Šleseru, lai pārrunātu viņa vadītā uzņēmuma attīstības iespējas. Turklāt viņa kā valsts kapitālsabiedrības vadītāja ierasta prakse esot tikties ar valsts amatpersonām un politisko partiju līderiem. Apliecināja, ka darbojies tikai uzņēmuma akcionāru interesēs, tai skaitā Latvijas Republikas, kura ir 51% kapitāldaļu īpašniece SIA “Lattelecom”. Sīkāk uz jautājumiem par žurnālā “IR” publicētajām “oligarhu sarunām” Juris Gulbis neatbildēja, jo nav iepazinies ar to saturu, kā arī kriminālprocesa Nr. 16870000911 ietvaros nav nopratināts.  

Bijušais laikraksta “Diena” galvenais redaktors Guntis Bojārs apgalvoja, ka nav ticies ar Andri Šķēli un Rollendu ģimeni, pildot galvenā redaktora pienākumus. Atbildot uz deputāta jautājumu, pauda uzskatu, ka netika novērota tieša publikāciju satura ietekmēšana. Taču bija jaušami mediju ietekmēšanas mēģinājumi ar centieniem atsevišķas personas izslēgt vai piesaistīt koncernam “Diena”. Arī Guntis Bojārs uzsvēra, ka nav nopratināts saistībā ar tā dēvēto “oligarhu” krimināllietu. Turklāt viņa apgalvojumi un pieņēmumi nav balstīti uz faktiem, un, ja viņa rīcībā būtu uz faktiem balstīta informācija, viņš to būtu darījis zināmu jau iepriekš. 

Uzklausot Jāni Straumi, viņš informēja, ka minētās krimināllietas ietvaros ir bijis liecinieka statusā un nopratināts. Atbildot uz komisijas locekļu jautājumiem, apgalvoja, ka par Andri Ameriku balsojis, jo viņš sevi pierādījis kā kompetentu speciālistu Rīgas Brīvostas jautājumos. Uzsvēra, ka viņa balsojumu neviens necentās ietekmēt, taču ar partijas vadību šādi jautājumi vienmēr tika pārrunāti.

Nākošā komisijas sēdē notiks 2017.gada 4.decembrī, uz kuru komisija ir aicinājusi ierasties Valdi Zatleru, Jāni Dūklavu un Daini Liepiņu.