Šodien uz Parlamentārās izmeklēšanas komisijas sēdi bija aicināti – bijušais valsts prezidents Valdis Zatlers, zemkopības ministrs Jānis Dūklavs un Ozolnieku novada domes priekšsēdētājs Dainis Liepiņš.

Valdis Zatlers komisijā atbildēja uz jautājumiem par iespējamiem Satversmes pārkāpumiem. Viņš apliecināja, ka sarunas starp viņu un Aināru Šleseru ir notikušas un to norisē tika ievērota oficiāla kārtība. Tikšanās laikā Ainārs Šlesers informējis Valdi Zatleru, ka kāds no KNAB cilvēkiem viņu informējis par to, ka viņu noklausās un lūdzis prezidenta palīdzību šī jautājuma risināšanā. Sēdē Valdis Zatlers norādīja, ka prezidentam šādu pilnvaru nav. Viņš uzsvēra, ka, viņaprāt, Rīdzenes sarunu figurantus var uzskatīt par paralēlo varu un demokrātijas privatizētājiem līdzās tautas vēlētiem priekšstāvjiem. Valda Zatlera ieskatā arī aizklāta balsošana rada pamatu negodprātīgai deputāta pienākumu pildīšanai. Viņaprāt, atklāts balsojums visos jautājumos būtu solis demokrātijas virzienā. Bijušais prezidents apstiprināja atbalstu lobēšanas likumam. Nobeigumā uzsvēra, ka pašu partiju iekšienē ir meklējami iemesli, kāpēc oligarhiem ir tik liela ietekme mūsu valstī.

Jānis Dūklavs apgalvoja, ka piedalījies tikai vienā sarunā ar Aināru Šleseru viesnīcā Rīdzene. Turklāt, ņemot vērā, ka kopš tās pagājuši gandrīz desmit gadi, precīzas sarunas detaļas neatceras. Pārbaudes, kas pret viņu tika uzsāktas, balstoties uz publikācijām, žurnālā “Ir”, ir izbeigtas ar attiecīgiem KNAB un VID lēmumiem.

Dainis Liepiņš pauda, ka laikā, kad Ainārs Šlesers ir bijis Satiksmes ministrs, ieņēmis viņa padomnieka amatu, tai skaitā bijis Rīgas Brīvostas valdes loceklis.  Savukārt laikā, kad Ainārs Šlesers ieņēmis Rīgas domes priekšsēdētāja vietnieka amatu, viņš bijis Rīgas Centrāltirgus valdes priekšsēdētājs. Tāpēc strādāja tiešā Aināra Šlesera pakļautībā un atskaitījies viņam par paveikto, tai skaitā viesnīcas Rīdzenes telpās. Taču pēdējo gadu laikā vairs neuztur kontaktu ar Aināru Šleseru.

Nākamajā komisijas sēdē deputāti turpinās iztaujāt kriminālprocesā Nr.16870000911 iesaistītas personas Andri Ameriku, Ivaru Gulbi, Ralfu Kļaviņu un Jāni Maršānu.