Šodien uz Parlamentārās izmeklēšanas komisijas sēdi bija aicināti – Rīgas domes priekšsēdētāja vietnieks Andris Ameriks, Rīgas tirdzniecības ostas valdes priekšsēdētājs Ralfs Kļaviņš, SIA “Dienas Žurnāli” valdes loceklis Jānis Maršāns un jurists Ivars Gulbis.

Andris Ameriks komisijas sēdē skaidroja, ka uz nopratināšanu Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojā aicināts tikai par vienu sarunu epizodi. Par konkrēto sarunu sniedzis savus paskaidrojumus, un kriminālprocess pret viņu izbeigts. Tāpat viņš skaidroja, ka ir ticies ar Aināru Šleseru viesnīcā “Rīdzene”, jo tur notikuši vairāki Latvijas Pirmās partijas pasākumi. Amerika kungs norādīja, ka savās sarunās neatminas, ka būtu lietojis lamuvārdus, kas parādās publikācijās. Skaidrojot savu kļūšanu par Rīgas ostas valdes priekšsēdētāju norādīja, ka kopš 2001.gada ir darbojies valdē un ieguvis lielu pieredzi šajā jomā, kas arī, viņaprāt, ir bijis par pamatu viņa ievēlēšanai priekšsēdētaja amatā.

Ivars Gulbis norādīja, ka ar Aināru Šleseru ir pazīstams, jo viņam piederošie uzņēmumi ir viņa juridiskā biroja klienti, taču ar Aināru Šleseru kopīgu biznesa attiecību nav.  Laikā, kad Ainārs Šlesers pildījis satiksmes ministra amatu, bijis tā juridiskais padomnieks ministrijā. Gulbja kungs apliecināja, ka ir ticies ar Aināru Šleseru viesnīcā “Rīdzene”, taču ne regulāri.

Ralfs Kļaviņš apliecināja, ka pazīst Aināru Šleseru un šobrīd tā ģimenei nepastarpināti pieder Rīgas Tirdzniecības ostas daļas, taču sākotnēji nav vēlējies veidot biznesu ar Aināru Šleseru un laika posmā no 2009.-2010.gadam Ainārs Šlesers nav bijis mantiski ieinteresēts šajā uzņēmumā. Apliecināja, ka savulaik ticies ar Aināru Šleseru viesnīcā “Rīdzene”. Kļaviņa kungs skaidroja, ka liela daļa Aināra Šlesera pieņemto lēmumu satiksmes ministra amatā ir bijuši nelabvēlīgi Rīgas Tirdzniecības ostai, tādēļ neuzskata, ka Ainārs Šlesers būtu veicinājis šī uzņēmuma attīstību. Skaidrojot Rīgas Tirdzniecības ostas darbību A/S “Diena” iegādē, norādīja, ka iegādājušies prasījuma tiesības pret A/S “Diena”, lai iegūtu tai piederošos aktīvus, īpaši, zemi un tipogrāfiju, nevis pašu avīzi “Diena”. Apliecināja, ka ir uzstājis, lai Uldis Salmiņš nonāktu A/S “Diena” valdē.

Jānis Maršāns apliecināja, ka ļoti labi pazīst Aināru Šleseru, laikā, kad Ainārs Šlesers bijis satiksmes ministrs, strādājis par valsts sekretāru šajā ministrijā. Maršāna kungs norādīja, ka ar publikācijām žurnālā “Ir” nav iepazinies, redzējis tikai atsevišķus atreferējumus citos ziņu portālos. Atbildot uz komisijas locekļu jautājumiem, norādīja, ka pazīst Vjačeslavu Stepaņenko no laika, kad strādājis Rīgas Tirdzniecības ostā, taču par Uralhim termināli nav runājuši.

Nākamajā komisijas sēdē deputāti turpinās iztaujāt kriminālprocesā Nr.16870000911 iesaistītas personas Andri Šķēli, Viesturu Koziolu, Aleksandru Tralmaku un Aivaru Lembergu.