Šodien uz Parlamentārās izmeklēšanas komisijas sēdi bija aicināti – Ventspils pilsētas domes priekšsēdētājs Aivars Lembergs, Viesturs Koziols, kā arī Andris Šķēle un Aleksandrs Tralmaks.

Andris Šķēle norādīja, ka kriminālprocesa Nr.16870000911 ietvaros, nekad nav ticis aicināts uz Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroju, lai sniegtu kādas ziņas un ar žurnāla “Ir” publikācijām iepazinies tikai fragmentāri. Viņš savulaik virzījis Gunti Ulmani valsts prezidenta amatam, jo viņu starpā ir bijušas lietišķas attiecības. Šķēles kungs norādīja, ka nav centies ietekmēt laikraksta “Diena” saturu un ar Gunta Bojāra teikto komisijas sēdē nav iepazinies.

Aleksandrs Tralmaks komisiju informēja, ka nekad nav ticis aicināts uz Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroju sniegt ziņas kriminālprocesa Nr.16870000911 ietvaros un detalizēti nav iepazinies ar žurnāla “Ir” publikācijām. Tralmaka kungs skaidroja, ka nekad nav bijis saimnieciskās attiecībās ar publikācijās minētajām personām. Viņš noliedza, ka esot A/S “Diena” valdes priekšsēdētāja amatā, būtu ietekmējis laikraksta “Diena” redaktores un saņēmis norādījumus ar vēlmi ietekmēt laikraksta saturu. Tralmaks apstiprināja, ka vairākkārt ticies ar Roulendu ģimeni A/S “Diena” iegādes jautājumā.

Viesturs Koziols informēja, ka Aināru Šleseru pazīst jau kopš deviņdesmito gadu sākuma un ir draugi. Norādīja, ka ļoti bieži ticies ar Aināru Šleseru gan viesnīcā “Rīdzene”, gan citviet. Viesturs Koziols atteicās komentēt publicētās sarunas, jo uzskata, ka tās ir fragmentāras, rediģētas un kompilētas. Savu kļūšanu par A/S “Diena” īpašnieku Viesturs Koziols skaidroja ar, viņaprāt, šīs akciju sabiedrības slikto pārvaldi un vēlmi būt drošam par sava aizdevuma atgūšanu no A/S “Diena”. Viesturs Koziols noliedza, ka būtu slēdzis kādus reklāmas līgumus pēc Aināra Šlesera norādījumiem. Tāpat viņš apgalvoja, ka par laikraksta “Diena” redakcionālo saturu nav konsultējies ar Andri Šķēli. Koziola kungs noliedza, ka aizdevumi starp viņu un Aināru Šleseru būtu bijuši fiktīvi, lai arī nauda bieži tikusi aizdota bez līgumiem, tie notikuši ar banku starpniecību un ar attiecīgām procentu likmēm. Sava uzņēmuma reģistrēšanu Šveicē Koziola kungs skaidroja ar valsts labvēlīgāku likumdošanu koncerniem.

Aivars Lembergs komisijas locekļiem norādīja uz daudzajām kļūdām, kas, viņaprāt, tikušas pieļautas kriminālprocesā Nr.16870000911. Kā, piemēram, kratīšanas veikšanu bez advokāta klātbūtnes, kratīšanas laikā izņemto dokumentu un citu tehnisko līdzekļu lēnu pārbaudi, kā arī biežo noziedzīgo nodarījumu kvalifikācijas maiņu. Aivars Lembergs noliedza, ka būtu vēlējies iegūt A/S “Diena” vai A/S "Air Baltic Corporation" akcijas. Lemberga kungs apliecināja, ka ar dažādiem cilvēkiem ticies viesnīcā “Rīdzene”, tai skaitā Aināru Šleseru. Taču Aivars Lembergs noliedza, ka būtu pazīstams ar Roulendu ģimeni.

Nākamajā sēdē komisijas locekļi atgriezīsies pie kriminālprocesa Nr.16870000911 pirmstiesas izmeklēšanas stadijas kvalitātes izvērtēšanas. Uz komisiju aicināts ģenerālprokurors Ēriks Kalnmeiers, Juris Jurašs, Jaroslavs Streļčenoks, Ilze Jurča, Juta Strīķe un Juris Leitietis.